Güncel
Giriş Tarihi : 07-02-2023 15:16   Güncelleme : 07-02-2023 15:16

Vatandaş yardıma koştu

Vatandaş yardıma koştu

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde yıkıma neden olan 7.7 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşlarımız için başlatılan yardım kampanyasına Çerkezköylü vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Hazır gıda, ısıtıcı, battaniye, kullanılmamış giysi ve bot olmak üzere deprem bölgesine yardımlarını ulaştırmak isteyen vatandaşlar, Çerkezköy Belediyesi Hizmet Binası’na akın etti.

Konu ile alakalı açıklamada bulunan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, az da olsa herkesin kampanyaya katkı sunabileceğini belirterek, “Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ilimizi etkileyen 7.7 büyüklüğündeki deprem için AFAD ile koordineli bir şekilde yardım kampanyası başlattık. Vatandaşlarımız kampanyadan haberdar olur olmaz hazırladıkları yardım malzemelerini Çerkezköy Belediyesi Hizmet Binası’na ulaştırmaya başladılar” dedi.

“YARDIMA İHTİYAÇLARI VAR”

Depremin olduğu bölgede hayatın zorlu kış şartlarına rağmen devam ettiğini belirten Vahap Akay, “Depremden etkilenen vatandaşlarımızın şu anda acil olarak hazır gıda, battaniye, giysi, bot, ısıtıcı, çocuk bezi vs. gibi temel yardım malzemelerine ihtiyaçları var. Vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için tüm Türkiye seferber olmuş durumda. Çerkezköy’den de depremzedelere yardım elini uzatmak isteyen vatandaşlarımız hazırladıkları yardımları Belediyemiz Hizmet Binası’na getirerek teslim edebilirler. Tüm duyarlı vatandaşlarımızı deprem bölgesine yardım elini uzatmaya çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

“ALLAH BİR DAHA YAŞATMASIN”

Toplanan yardımların en kısa sürede deprem bölgesine gönderileceğini ve depremzedelere ulaştırılacağını belirten Akay, “Şimdiden tüm yardımsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah bir daha güzel ülkemize bu tür afetler yaşatmasın. Depremden etkilenen tüm bölge halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” cümlelerine yer verdi.

AdminAdmin