Güncel
Giriş Tarihi : 28-07-2023 16:13   Güncelleme : 28-07-2023 16:13

Temeli atıldı

Temeli atıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,  Saray ilçesi Safaalan Düğün Salonu’nun temelini törenle attı. Daha önce köy iken 2014 yılında mahalle statüsüne kavuşan Safaalan Mahallesi’nde önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan 689,27 metrekarelik düğün salonunda; 1 adet çok amaçlı salon, 1 adet gelin odası, 1 adet gelin banyosu, 2 adet tesisat odası, bay-bayan WC ve otopark alanı bulunacak.

Temel atma töreninde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ilçelerimize ve mahallelerimize hakkaniyet içerisinde hizmet götürmeye devam ediyoruz. Kırsal mahallelerimiz de ihtiyaç duyduğu hizmetleri Büyükşehir Belediyemizden alıyor. Nişan, kına gecesi, düğün ve çeşitli etkinliklerin yapılabilmesi amacıyla Safaalan Düğün Salonu projemizin temelini bugün itibariyle atıyoruz” dedi.  

“MUTLULUK MEKÂNI OLACAK”

Albayrak, konuşmasına şöyle devam etti: “690 Metrekarelik tesisimizde 458 metrekarelik salon ve otopark yer alıyor. Safaalan Mahallemizin önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan Düğün Salonumuz özel günlerde mutlulukların paylaşıldığı bir mekân olacak. Siz değerli hemşehrilerimizi layık olduğunuz hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz. En kısa zamanda açılış törenimizde yeniden buluşmak ümidiyle Safaalan Düğün Salonu projemizin hayırlı olmasını diliyor, projemizin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

“KAPIDAN ÇEVİRMEDİ”

Temel atma töreninde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal, proje ile ilgili teknik bilgiler verirken Safaalan Mahallesi Muhtarı Mehmet Özmen konuşmasında şunları söyledi: “Safaalan halkının beklediği büyük bir projenin temel atma töreninde bir aradayız. Safaalan için çok büyük ve önemli bir proje. İhtiyaçlarımızı dile getirmek için ne zaman Albayrak’a gitsek bizi hiçbir zaman kapıdan çevirmedi. Kapısı bize her zaman açıktı. Gerek kilit taş gerek yol; ihtiyaçlarımızın hepsini söyledikten çok kısa bir süre içinde yaptı. Düğün salonu da bizim kanayan bir yaramızdı. Bu ihtiyacı Kadir Başkanımıza ilettim. Bugün burada Safaalan’a yakışır modern bir düğün salonu kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başkan bey de demek istemiyorum; artık o Tekirdağ’ın Kadir Baba’sı oldu. Bu vesileyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak babamıza köy halkı ve şahsım adına teşekkür ediyorum” dedi.

“ŞÜKRANLARIMI  SUNUYORUM”

Törende son konuşmayı Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş yaptı. Kadir Başkanın verdiği sözü tuttuğunu belirten Başkan Erkiş, “Terziköy’den Safalan’a diye başladığı sözlerini kanıtlarcasına, İstanbul’un kıyısında, Yıldız Dağları’nın eteklerinde Kadir Başkanın yıldızı yine bizim için parlıyor. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Söz verdi, merak etme sabırsızlanıyorsun ama bu işler böyle olmaz evlat dedi. Sonunda dediğini yaptı. Kendisini yürekten kutluyorum” ifadelerine yer verdi.  

“İYİ Kİ VARSINIZ BAŞKANIM”

Erkiş, konuşmasını şu cümlelerle noktaladı: “Kadir Başkan’a küçük ama işlevsel düğün salonlarını örnek gösterdim ve bunlardan yapamaz mıyız diye sordum. ‘Benim adım Kadir Albayrak, ben bunu böyle yapmam yakışacağı gibi yaparım. İstanbul’un kıyısında öyle bir düğün salonu inşa edeceğiz ki, Aydınlar’daki, Binkılıç’taki düğün salonları kendini gözden geçirmek zorunda kalacak’ dedi. Bugün İstanbul’un hemen kıyısında harika bir düğün salonunu hizmete açmak üzere büyük bir vakar ve gururla karşımızda dururken; biz de Saray halkı olarak bu günü asla unutmayacağımızı tekrar bildiriyor şükranlarımızı, minnetlerimizi sunuyoruz. Saray halkı adına çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız Başkanım.”

AdminAdmin