Eğitim
Giriş Tarihi : 29-12-2017 22:25   Güncelleme : 29-12-2017 22:25

Mali Müşavirler Baloda Buluştu

Trakya M

Mali Müşavirler Baloda Buluştu
Trakya Mali Müşavirler ve Bağımsız Denetçiler Derneği  üyelerine yönelik Yılbaşı Balosu düzenledi. Çerkezköy Pasha Otel'de düzenlenen balo programına çok sayıda mali müşavir katıldı. Programın açılış konuşmasını Dernek Başkan yardımcısı Fatih Savaş yaptı. Teknolojik gelişmelerin meslekle iç içe olduğunu belirten Fatih Savaş, "Teknolojik gelişmelerin mesleğimizi çok yakından ilgilendirdiği bir ortamda yeni yıla, yeni uygulamalarla giriyoruz. Belirli büyüklükte işletmeler için zorunluluk kapsamında olan E-Defter, E-Fatura  uygulamalarının yanında 2018'de defter beyan sistemine dahil olan serbest meslek kazanç  defteri ve basit usul  mükellefler  ile ilgili kayıtların tutanağı yeni bir sistemle yolumuza devam ediyoruz" dedi.

"ZAMANA DAYALI  ÜCRET TARİFESİ UYGULANMALI"

Defter tutmanın esnaf odalarının işi olmaması gerektiğini sözlerine ekleyen Savaş, "Beyanname vermek, defter tutmak esnaf odalarının asıl işi olmamalı.  Kayıt dışı muhasebeciliğin önü açılmamalıdır. Ekonomik daralmanın olduğu zamanlarda fedakarlık yapması beklenen mali müşavirler olmamalıdır.  Büyümenin % 11'ler, enflasyonun % 12'ler seviyelerinde olduğu şu günlerde bu rakamların yanına yaklaşmayan artırım oranlarıyla belirlenen ücret tarifeleri önümüze konmamalıdır. Meslek odalarının  ve TÜRMOB'un her yıl Maliye Bakanlığına önerdiği zamana dayalı ücret tarifesi uygulamasına derhal geçilmesi gerekmektedir" ifadelerine yer verdi.

"ÖZGÜRLÜK ORTAMI  SAĞLANMALI"

Mart Ayında Trakya Bölgesinde ilk vergi kongresini düzenleyeceklerini kaydeden Savaş, konuşmasını şöyle noktaladı: "Bu konuda üyelerimizin desteğini bekliyoruz. Öte yandan özgür nesillere, çağdaş ve bilim temelli eğitime, verimli üretime, hile ve yolsuzlukla mücadele kültürüne, evrensel kurallarla uyumlu  ve adaletin herkes için sağlandığı  güçlü bir hukuk devletine, herkesin korkusuzca kendini ifade edebildiği  bir özgürlük ortamının  her daim sağlanması gerektiğine inanıyoruz. Bu vesile ile 2018 yılının ülkemiz, bölgemiz ve mesleğimiz açısından hayırlı bir yıl olmasını diliyor  hepinize sağlıklı  ve huzurlu bir yıl diliyorum"

MÜZİK EŞLİĞİNDE EĞLENDİLER

Programın bir diğer konuşmacısı  Trakya Mali Müşavirler ve Bağımsız Denetçiler Derneği Başkanı Rüstem Tuna oldu. Tuna, programa katılmaları nedeniyle konuklarına teşekkür ederek  mutlu yıllar temennisinde bulundu. Çekilişle devam eden program,  canlı müzik eşliğinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.
AdminAdmin