Güncel
Giriş Tarihi : 17-06-2017 00:17   Güncelleme : 17-06-2017 00:17

Festival Ateşi 53. Kez Yandı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 53

Festival Ateşi 53. Kez Yandı
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 53. Uluslararası Kiraz Festivali Süleymanpaşa İlçesinde gerçekleşen kortej ile başladı.
  1. Uluslararası Kiraz Festivali kapsamında düzenlenen ve Süleymanpaşa İlçesindeki Endüstri Meslek Lisesi önünden başlayan korteje Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve Faik Öztrak, Garnizon Komutanı Albay Kemal Cöne, İl Jandarma Komutanı Erdal Eren, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İlçe Belediye Başkanları, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
"TÜRKİYE KİRAZ ÜRETİMİNDE BİRİNCİ" Tekirdağ Valiliği önüne doğru yürüyüşe geçen kortejde büyük bir coşku ve renk cümbüşü yaşandı. Valilik önünde okunan İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından ilk konuşmayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Kaan Gaytancıoğlu yaptı. Kaan Gaytancıoğlu konuşmasında Türkiye'nin kiraz üretiminde dünyada birinci, ihracatında ise üçüncü sırada olduğunu belirterek, " Kiraz, Tekirdağlılar için lezzetli bir meyve olmanın yanında önemli bir geçim kaynağıdır." dedi. "TEKİRDAĞ HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK" Genel Sekreter Yardımcısı Kaan Gaytancıoğlu'nun konuşmasından sonra kürsüye Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak takdim edildi.Başkan Kadir Albayrak "Bu sene 6 ilçemizde Uluslararası Kiraz Festivali'ni kutlayacağız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yaptığı yatırımlarla Türkiye'nin parlayan yıldızı olacaktır. Yakın zamanda Mavi Bayrak sahibi olan Mürefte sahilimiz buna en güzel örnektir. Tekirdağ her şeyin en iyisin layıktır." dedi. "FESTİVALİN GELDİĞİ NOKTA GURUR VERİCİ" Festival etkinliğinde bir diğer konuşmayı yapan CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak " Tekirdağ Uluslararası 53. Kiraz Festivali'ni kutluyoruz. Aslında bu festivalin kıymetinin çok iyi bilinmesi gerekiyor. 1961 yılında sivil toplum hareketi olarak Kiraz Cümbüşü olarak başlayan festivalin bugün geldiği nokta gurur vericidir" dedi. "KİRAZI TOPRAĞA DÜŞÜREN ELLERİ SELAMLIYORUM" Milletvekili Faik Öztrak'tan sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen CHP Tekirdağ Miletvekili Candan Yüceer ise "Tekirdağ'ı birçok şeyle anabilirsiniz; rakısı, doğası' Ancak iki şey vazgeçilmezdir; kirazı ve insanı. Her ikisi de dünya güzeldir. Kirazı alın teri ile toprağa düşüren o elleri selamlıyorum" dedi. "EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM" Festival etkinliğinde son konuşmayı ise Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan yaptı. Vali Ceylan konuşmasında "Kiraz, Tekirdağ'ın tanıtılmasında ve festivalin devam etmesinde çok önemli bir ürün. Uluslararası Kiraz Festivalinin bugüne gelmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum" dedi. Konuşmaların ardından Uluslararası Kiraz Festivali'nin ateşi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve tüm protokol üyeleri tarafından 53'üncü kez yakıldı. Edirne Bando Takımı, Lüleburgaz Trampet Takımı ve Halk Oyunları Gösteri Gruplarının renk kattığı festivalde Tekirdağlı vatandaşlar festival coşkusunu doya doya yaşadı.
  1. Uluslararası Kiraz Festival etkinliğini bitiminde Başkan Kadir Albayrak ve beraberindeki ekip Namık Kemal Evi'ne geçerek burada Araştırmacı Gazeteci ve Yazar Mehmet Serez adına yapılan heykelin açılışını gerçekleştirdi.
AdminAdmin