Güncel
Giriş Tarihi : 09-04-2023 16:37   Güncelleme : 09-04-2023 16:37

Yeni bir yaşam alanı

Yeni bir yaşam alanı

default

Kızılpınar Gültepe Mahallesi dere kenarında bulunan yaklaşık 17 bin metrekarelik alanda park ve yeşil alan yapım çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor.

Park ve yeşil alan yapım çalışmaları konusunda değerlendirmede bulunan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Gültepe Mahallemizde bulunan dere kenarındaki yaklaşık 17 bin metrekarelik alanda park ve yeşil alan çalışmalarımız devam ediyor. Parkımızda 4 adet çocuk oyun alanı, fitness alanları, koşu ve yürüyüş yolları, 3 adet mini futbol sahası, 2 adet mini basketbol sahası, oturma grupları ve dinlenme alanları, bitkisel peyzaj çalışmaları ve aydınlatma elemanları olacak. Yeni parkımız tamamlandığında bu bölgedeki çocuklarımız ve ikamet eden vatandaşlarımız için güzel vakit geçirebilecekleri, sporlarını yapabilecekleri bir alan olacak” dedi.

“ENERJİLERİNİ ATABİLECEKLER”

Çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını belirten Akay, “Bu yeşil alanı 2023’ün ilk yarısında hizmete açacağız. Parkımızın tamamlanması ile hem mahalle sakinlerimiz spor yapıp sohbet edebilecekleri ve güzel vakit geçirebilecekleri alanlara kavuşacak hem de çocuklarımız bu alanlarda gönüllerince eğlenerek, futbol ve basketbol sahalarında enerjilerini atabilecekler” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin