Güncel
Giriş Tarihi : 17-03-2023 02:58   Güncelleme : 17-03-2023 02:58

Temsilde adaleti sağlamak için adayım

Temsilde adaleti sağlamak için adayım


Kurulduğu günden beri AK Parti’nin çeşitli kademelerinde görev alan Akın Yılmaz, 28. Dönem Milletvekilliği için aday adaylığını açıkladı. Akın Yılmaz, “3 Yıldır gururla yürüttüğüm il başkan yardımcılığı görevimden ayrılarak sizleri Ankara’da daha güçlü temsil edebilmek, temsilde adaleti sağlamak, ilçemiz ve bölgemizden güçlü bir temsilci olabilmek için Tekirdağ Milletvekili aday adayı olmaya karar verdim” dedi.

Akın Yılmaz 14 Mayıs’ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekilliği için aday adayı olduğunu açıkladı. Kapaklı ilçe başkanlığı önünde düzenlenen programa AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Mecit Çoğal, AK Parti Tekirdağ Kadın Kolları Başkanı Nihal Erdoğan Köşdere, AK Parti Kapaklı İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuray Yaman, Kapaklı Kent Konseyi Başkanı Sevgi Aksoy, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, Tekirdağ Samsun Dernekler Federasyonu Bilal Acar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kapaklı Temsilcisi İbrahim Çetintaş, mahalle muhtarları ve çok sayıda partili katıldı.
“YÜZ YÜZE, GÖNÜL GÖNÜLE”
Programın açılış konuşmasını AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Mecit Çoğal yaptı. Çoğal konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Cumhurbaşkanımızın belirttiği üzere 14 Mayıs’ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçim çalışmalarımızı diğer seçimlere göre daha sakin bir şekilde yürüteceğiz. Bu seçim sürecinde bizlerin yapması gereken her zaman yaptığımız gibi yüz yüze, gönül gönüle beraber olmaktır. Bizler Kapaklı Teşkilatı olarak geçtiğimiz seçimlerde yüzde 54 oy ile AK Parti’mize ve Cumhurbaşkanımıza teveccüh gösteren Kapaklımızdan ilçemizi temsil edecek bir milletvekilinin çıkmasını arzu etmekteyiz. Umarım bu arzumuz önümüzdeki seçimlerde gerçekleşecektir.”
“ÖZVERİ İLE YÜRÜTTÜM”
Çoğal’dan sonra kürsüye gelen Akın Yılmaz, kuruluşundan beri partinin pek çok kademesinde görev aldığını belirterek, “AK Parti’nin kuruluşu ile dahil olduğum bu kutlu davada sandık başkanlığından tutun 2002-2009 Çerkezköy ilçe yönetim kurulu üyeliği, belediye başkan adaylığı, büyükşehir belediye meclis üyeliği görevleri ile ilimize ve ilçelerimize hizmet edip, son üç yıldır il başkan yardımcılığı, SKM başkanlığı görevlerini büyük bir şevk ve özveri ile yürüttüm” dedi.
“DUYGULARIMLA HAREKET ETMEDİM”
Yılmaz, konuşmasının devamında şunları söyledi: “22 yıl içerisinde yapılan tüm seçimlerde ak davanın hizmetinde olup gerek belediye gerekse milletvekili seçimlerinde partimin ve davamın yanında olup kim aday gösterilirse gösterilsin hiçbir zaman nefsi duygularımla hareket etmeden adaylarımızla birlikte Tekirdağ’da tüm ilçelerde başarılı olmak içim elimden gelen gayreti gösterdim. Sadece seçim zamanı ortaya çıkarak aday adayı olup da aday olamayınca kenara çekilen, seçim zamanında tekrar aday olanlardan asla olmadım. Aday olmasam da bana verilen görevleri layıkıyla yerine getirdim ve getirmeye de devam ediyorum.”
“SİZLERİN DUASI, TAKDİRİ VE DESTEĞİYLE”
Hizmet sırasının kendisine geldiğini belirten Yılmaz, “Hazreti Yusuf gibi ‘sabır her kapıyı açan duadır’ inancı ile hasret ve tutkuyla hizmet sıramızı bekledik. Bu kutlu yolda yeni hedeflere doğru yürümek içim sizlerin duası, takdiri ve desteğiyle artık hizmet sırasının Tekirdağ’da bir şekilde bize geldiğine inanıyorum. 14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimlerde Tekirdağ’da yaşayan 1 milyon 114 bin vatandaşı temsil etmek, Tekirdağ ve ilçelerinin beklentilerini, sorunlarını ve sıkıntılarını bilen bir kardeşiniz olarak Ankara’da daha gür bir şekilde sesimizi duyurabilmek, Tekirdağ ve bölgemize daha fazla hizmet gelmesini sağlamak, Tekirdağlı hemşehrilerimizi temsil eden biri olabilmek için, yapmış olduğum istişareler sonucu 3 yıldır gururla yürüttüğüm il başkan yardımcılığı görevimden ayrılarak sizleri Ankara’da daha güçlü temsil edebilmek, temsilde adaleti sağlamak, ilçemiz ve bölgemizden güçlü bir temsilci olabilmek için Tekirdağ Milletvekili aday adayı olmaya karar verdim.” Şeklinde konuştu.
1 OYUN DAHİ ÖNEMLİ OLDUĞU SEÇİM”
Yılmaz, konuşmasını şu cümlelerle noktaladı: “Çok zor bir seçim arefesindeyiz. Siyasi büyüklerimizden özellikle istirhamım şudur ki, artık cumhurbaşkanımıza güç katacak 1 oyun dahi önemli olduğu bu seçimlerde duygularımızı bir tarafa bırakarak, sahada, sokakta, esnafta karşılığı olan, Cumhurbaşkanımızın sırtından vekil seçilen değil, partimize ve reisimize oy taşıyacak adaylarla yola çıkacağımıza yürekten inanıyorum.”

AdminAdmin