Güncel
Giriş Tarihi : 19-06-2023 10:50   Güncelleme : 19-06-2023 10:50

Minikler alkış topladı

Minikler alkış topladı

Sehit Songül Yakut Anaokulu Yılsonu Gösterisi düzenledi. Birbirinden güzel gösterilerle sahne alan minikler katılımcılardan alkış aldı. Programda konuşan Okul Müdürü Vuslat Küçük, “Her geçen gün okul öncesinin önemi artmaktadır. Bizler okulumuzda akademik başarıdan ziyade kendini ifade edebilen adaletli, paylaşımcı, işbirlikçi, mutlu ve her şeyden önemlisi vatanını seven bireyler yetirmeye önem veriyoruz” dedi.

16 Haziran Cuma günü Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Kapaklı Kaymakamı Bayram Sağır, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Öğretme öğrenci ve veliler katıldı.

“BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Yılsonu Programında konuşan Sehit Songül Yakut Anaokulu Müdürü Vuslat Küçük, Şehit Songül Yakut Anaokulu’nun okul öncesi alanında vizyon ve misyonuna uygun olarak ilerlediğini belirterek, “2019-2020 Yılında okulumuz 3 sözleşmeli, 1 ücretli öğretmenimiz, 57 öğrencimiz ile bu yola başladı. 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında 8 kadrolu öğretmenimiz, 1 müdür yardımcımız,122 öğrencimiz, üç personelimiz ile büyümeye devam ediyoruz” diye konuştu.

“ÖZELLİKLE TEŞEKKÜR EDERİM”

Müdür Küçük, konuşmasına şöyle devam etti: “4 Yıllık maceramızda bizlerden yardımlarını esirgemeyen kaymakamımız Bayram Sağır’a, Belediye Başkanım Mustafa Çetin’e,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İrfan Danışmaz’a, okul aile birliğimize, velilerimize, esnaflarımıza teşekkür ederiz. Çocuklarımıza kattıkları özverileri ve emekleri için teşekkür ediyorum. Ayrıca sosyal etkinliklerimizde, gezilerimizde bizlere destek vererek öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, velilerimizin belleklerinde güzel anıların kalmasına olanak sağladığı için kendi şahsım adına Sayın Belediye Başkanımız Mustafa Çetin’e özellikle teşekkür ederim.”

“GURUR DUYMAKTAYIM”

Okul öncesi dönemin öneminin arttığına dikkat çeken Küçük, “Şehit Songül Yakut Anaokulumuzun çocuklarının müdüre anneleri, müdüre teyzeleri, müdüre ablaları olarak bu sahnede sizlerin karşılarına çıkıp kendilerini ifade etmelerinden gurur duymaktayım. Her geçen gün okul öncesinin önemi günden güne artmaktadır. Bizler okulumuzda akademik başarıdan ziyade kendini ifade edebilen adaletli, paylaşımcı, işbirlikçi, mutlu ve her şeyden önemlisi vatanını seven bireyler yetirmeye önem veriyoruz” diye konuştu.

“ELDE ETMİŞ OLURUZ”

Engel ve zorlukların daha güçlü olabilmek için fırsat olduğunu belirten Küçük, “Karşılaştığımız her zorluk ve aştığımız her engel sayesinde yaşam boyu ihtiyaç duyacağımız gücü elde etmiş oluruz. Özgüveni yüksek olan insanların ortak noktası birçok zorlukla mücadele etmiş, kendi çabaları ile başarmış olmalarıdır. Sevdiklerimizin hiçbir zorlukla karşılaşmasına ve bu zorlukları kendi çabaları ile başarmalarına müsaade etmezsek sürekli diğer insanlara muhtaç birer birey olarak kalmalarını sağlamış oluruz” ifadelerine yer verdi.

“ONLARIN YAŞAMLARINI YAŞAMAYALIM”

Küçük, konuşmasını şu ifadelerle noktaladı: “Bizler çocuklarımızın yaşamlarını kolaylaştıralım derken onların yaşamlarını yaşamayalım. Bedenleri küçük, kalpleri kocaman bizlerin söyledikleri sözlerle hayatımızdaki bir çok değişikliğe sebep olabiliyorlar. Çocuklarımızın kontrollü destekleyicileri olalım. “Çocuk sevgisi insan sevgisi için bir ihtiyaçtır” Mustafa Kemal Atatürk. Çocuklarımızı önce Allahtan sonra sizlerden emanet aldık. Şimdi emanetlerimiz sizlere emanet ediyoruz.” 

PLAKET TAKDİM EDİLDİ”

Müdür Küçük’ün konuşmasından sonra Kaymakam Bayram Sağır , Belediye Başkanı Çetin ve Milli Eğitim Müdürü Danışmaz’a plaket takdim edildi. Program, minikleri sergiledikleri performansla devam etti.  

AdminAdmin