Güncel
Giriş Tarihi : 17-02-2024 18:29

Mandalı’dan Dilsiz’e başkan yardımcılığı sözü

Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı, muhtar ve muhtar adayları ile bir araya geldi. İrfan Mandalı düzenlenen programda Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Seçkin Dilsiz’e belediye başkan yardımcılığı sözü verdi.

Mandalı’dan Dilsiz’e başkan yardımcılığı sözü

Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı, muhtar ve muhtar adaylarını kahvaltı programında ağırladı. Ezgi düğün salonunda düzenlen programa Tekirdağ Büyükşehir Başkan Adayı Candan Yüceer ve partililer katıldı.

“KAPAKLI’DA HİÇBİR HİZMET YOK”

Programın açılış konuşmasını İrfan mandalı yaptı. Takım oyunu oynayarak Kapaklı’nın sorunlarını birlikte çözeceklerini belirten mandalı, “1985’te köy idik. 2014 Yılında da ilçe olduk. Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde değerli vatandaşlarımız bu görevi Küçük Mustafa’ya tevdi etti. Ama gördüler ki Kapaklı’da hiçbir hizmet yok. Şehrimizi güzelleştirip, kalkındıralım ibaresini Küçük Mustafa’dan duyamadık” dedi.

“SPOR KOMPLEKSİNİ KAPATTILAR”

Mandalı, konuşmasına şöyle devam etti: “Dilerseniz sorunlara Pınarça’dan başlayalım. Bizim yaptığımız ve Rahmeti Bülent Ecevit’in adını verdiğimiz spor kompleksini vatandaşa kapattılar. Eskiyecekmiş diye açmıyorlar. İlk işimiz bu spor kompleksini hizmete açmak. Bir diğer sorun da Çerkezköy’den gelen dere. İnşallah bu dereyi de ıslah edip vatandaşımızı rahat ettireceğiz.”  

“DERELERİN ÜZERİNİ KAPATACAĞIZ”

Bahçelievler Mahallesi’nde de benzer sorunlar olduğunu hatırlatan Mandalı, “Bahçelievler’deki sorunlar da malum. Halk pazarının kurulduğu alana paralel geçen dere büyükşehir tarafından ıslah edilmiş. Göreve geldiğimizde bu dereyi kapatarak üzerini pazar alanı yapıp aynı zamanda çocuk oyun gurupları ile donatacağız. Bahçelievler’in yollarını, kanalizasyonunu yapıp, doğal gazını getirmiştik. Bizin yaptığımız yollar şimdi bozuldu. Büyük şehir belediyesi ile birlikte bu yolları dizayn etmemiz gerekecek. Ayrıca bankalarla anlaşıp ATM’lerini bu mahallemize kurmalarını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.  

“100 LİRALIK SUYUN 60 LİRASI VERGİ”

Kapaklı’nın en büyük sorununun içme suyu olduğuna dikkat çeken Mandalı, “2012 Yılında 30 il büyükşehir yapıldı. Yapıldı ama kasada para yok.  Parayı kimden alacaklar? Tabi ki fakirden. 100 liralık suyun 60 lirası vergi 40 lirası su bedeli. Geçmiş yıllarda Ayvacık Baraji ile ilgili bir proje imzalamıştık. Saniyede 120 litre su getirecektik. Bu yer altı suyu değil. Bu sayede su sorununu kökten çözmüş olacaktık. Devlet vatandaşın su fiyatını düşürmek istiyorsa kuyulara bağlanan pompaların elektrik parasını almasın” şeklinde konuştu.  

“13 MİLYONA YAPTIRACAĞIM ASFALTI 94 MİLYONA YAPTIRDILAR”

İlçede yolların çok bozuk olduğunu iddia eden Mandalı, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Dere sorunu Atatürk Mahallesi’nde var. Yollar çok kötü. Cumhuriyet Mahallesi’nde de çok sorun var. Ama Başkan yardımcımız olacak olan Seçkin Dilsiz kardeşimle bu sorunları rahatlıkla çözebileceğiz. Bütün mahallelerde yol sorunu var. Bunlar asfalt atıyor ama 1 ay sonra hemen çöküyor. Benim 2018 yılında 13 milyona yaptıracağım asfaltı 2020 yılında 94 milyona yaptırdılar. Neden çünkü onlar iktidar partisinden. Ben kılıfına uydururum. Onlar hesap veremez. Vermezler, veremezler.”  

“600 MİLYONA YAKIN BORCUN VAR”

Kapaklı Belediyesi’nin her ay 15 milyon faiz ödediğine dikkat çeken Mandalı, “Kapaklı Ortaokulu önünde bir alan var bereket versin hisseli. Hisseli olmasa onu da satmıştı. 750 Milyonluk yer sattı yetmedi 600 Milyon belediyeyi borçlandırdı. Bir de her ay 15 Milyon faiz ödüyor. Yerel basında yer almış. Benim sadece 180 milyon borcum var demiş. Yalan söyleme kardeşim. Senin 600 milyona yakın borcun var. Bir de ben iyi Müslümanım diyor. Nasıl Müslümansın sen kardeşim? Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Hem faize karşıyım diyeceksin hem de faizin ağababasını ödeyeceksin” ifadelerini kullandı.

“PERSONEL SAYISINI 750’YE ÇIKARDI”

Mandalı, konuşmasını şu ifadelerle noktaladı: “Bu adam önce Wolkswagen’i daha sonra kendi işyerini şimdide belediyeyi iflas ettirdi. Peki bunu nasıl çözeceğiz dersiniz. Tabi ki önce kaçakları tespit edeceğiz. Biz belediyeyi 280 personel ile teslim ettik onlar bu sayıyı 750’ye çıkardılar. Burada bankamatik  memuru arkadaş varsa onlara vatandaşımızın helal vergilerini yedirmeyeceğim. Geldiğimizde ilk yapacağımzı iş bankamatık memuru varsa işine son vermek olacak.”

DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

Programın bir diğer konuşmacısı CHP Tekirdağ Büyükşehir belediye Başkan Adayı Candan Yüceer oldu. Candan Yüceer konuşmasında hızlı göç ve göçe dair çözümler, eğitim, yol, ulaşım gibi hususlarda değerlendirmelerde bulundu.  

     

AdminAdmin