Güncel
Giriş Tarihi : 04-10-2023 08:15   Güncelleme : 04-10-2023 08:15

Erseçkin’den esnaf ziyareti

Erseçkin’den esnaf ziyareti

İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin, Şoförler ve Otomobilciler Odası ile İrem Zirve Öğrenci Servisi Kooperatifi’ni ziyaret ederek, esnafın sorunlarını dinledi.

İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin saha çalışmalarına hız verdi. Hemen her gün vatandaşların derdini dinleyen ve çözüm önerileriyle sorunları dile getiren Erseçkin, bu kez şoför esnafını dinledi. Erseçkin, önce Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı, ardından da İrem Zirve Öğrenci Servisi Kooperatifi’ni ziyaret etti.

ŞOFÖRLER ODASI’NI ZİYARET ETTİ

İlk ziyareti Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Odası’na gerçekleştiren İYİ Parti İlçe Başkanı Erseçkin’e ilçe yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Erseçkin’i Oda Başkanı Mustafa As ve yönetimi karşıladı. Erseçkin, son zamanlarda artan akaryakıt fiyatlarını gündeme getirirken, şoför esnafının bu konuda ne kadar dertli olduğunu Oda Başkanı Mustafa As dile getirdi. As, mazot ve diğer giderlerin yüksek olması nedeniyle şoför esnafının zor günler geçirdiğini söyledi. As, şoför esnafının ayakta kalmak için büyük mücadele verdiğini anlattı.

“İYİ PARTİ PAHALILIĞA SON VERECEK”

Hayat pahalılığına karşı İYİ Parti’nin ekonomiyle ilgili birimlerinin çok önemli çalışmalar yaptığını dile getiren Erseçkin, “İYİ Parti iktidarında inşallah bu enflasyon olmayacak. Bu pahalılıktan halkımızı kurtaracağız. Ancak o zaman şoför esnafımız akaryakıtını alırken zorlanmayacak. Ucuza almış olacak. Yeni bir genel seçim geride bıraktık. Ancak önümüzde bir de yerel seçim var. Eğer bu yerel seçimi iyi değerlendirirsek, İYİ Parti’yi güçlendirirsek, iktidarın ekonomiyle ilgili kararları alırken daha kapsamlı düşünmesine, halkın lehine kararlar almasına sebep olacaktır. Bu yüzden İYİ Parti’yi ilk seçimde vereceğiniz oylarla güçlendirmenizi bekliyoruz.” dedi.

SORUNLARINI DİNLEDİ

Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın ardından İrem Zirve Öğrenci Servisi Kooperatifi’ni ziyaret eden Erseçkin ve yönetim kurulu üyeleri, öğrenci servisçilerinin sorunlarını dinledi.

“OKUL SAATLERİ İYİLEŞTİRİLMELİ”

Öğrenci servislerinin birçok sorunu olduğunu belirten Erseçkin, “Bugün sizleri  dinlemeye geldik. Esnafımızın şikayeti çok. Bunların bir an önce çözüme kavuşturulması gerekiyor. Çünkü öğrenci servisçileri de eğitimin bir parçası. Eğer burada sorun varsa, bu sorun eğitime yansıyacak demektir. Bunun altını çizmek istiyorum.  Öğrencilerin okullara giriş çıkış saatleri servisleriyle çakışıyor olması hem veli hem öğrenci hem de esnafı mağdur ediyor. Okul saatlerinin iyileştirilmesi talepleri var” diye konuştu.  

“BU SORUNLARI BİZ ÇÖZECEĞİZ”

Ambardere’deki okullar bölgesinin yollarının iyi olmadığını belirten Erseçkin, açıklamasını şu cümlelerle noktaladı: “Altyapısız yapılan yollar kısa sürede bozuluyor. Bozuk yollarda bu servisler öğrencileri okullarını götürüp getiriyor. Yine okullar bölgesinde araçların dönüş yapabilmeleri için alternatif yol talepleri var. Bu sorunlara bugünkü yetkililer el atmazsa, Çerkezköy Belediyesi’ni kazandığımızda bu sorunları biz çözeceğiz.”

AdminAdmin