Güncel
Giriş Tarihi : 09-07-2024 12:53

Çibörek Şenliği

Geleneksel lezzetlere sahip çıkan Saray Belediyesi, Büyükyoncalı Bozaba Mesire Alanı’nda 6 Temmuz Cumartesi günü 1. Çibörek Şenliği’ni gerçekleştirdi.

Çibörek Şenliği

Saray Belediyesi, Büyükyoncalılı kadınlar ve hayırseverlerin destekleriyle Büyükyoncalı Bozaba Mesire Alanı’nda 6 Temmuz Cumartesi günü 1. Çibörek Şenliği’ni gerçekleştirdi. Çibörek Şenliği’ne Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan, CHP Saray İlçe Başkanı Erol Gürler, CHP Ergene İlçe Başkanı Ramadan Duran, CHP Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehtap Tural, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Günün anlam ve önemine dair bir konuşan Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan, “Büyükyoncalılı kadınlarımız, Belediyemiz ve hayırseverlerimizin destekleriyle Bozaba’da bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Çibörek Şenliğine hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Çibörek Şenliğimiz Büyükyoncalımıza, Saray’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

                                         “DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ”
Taşyasan, konuşmasına şöyle devam etti: “Anneannelerimizin, babaannelerimizin yaptığı geleneksel lezzetimiz çibörek. Kırım Tatarlarına ait geleneksel bir yemeğimiz. Kıyma, soğan ve baharat karışımının açılan yufkaya konulup yağda kızartılmasıyla hazırlanan çibörek, özgün tadıyla damakları şenlendiriyor. Bugün de Büyükyoncalılı ablalarımız, annelerimiz çiböreği sizlerin damak zevkine sunuyor. Hepinizi tek tek tebrik ediyorum. Kadın elinin değdiği her şey güzel olur.

 

Ev ekonomisine destek olmak amacıyla şenliğin her yil gerçekleştirileceğini belirten Taşyasan, “Bildiğiniz gibi bugünkü ekonomik koşullarda tek kişinin çalışmasıyla ev geçindirmek zor. Kadınlarımız bugün stantlarda sattıkları çiböreklerle ev ekonomisine katkı sunacak. Ben herkese bol, bereketli kazançlar diliyorum. Kadın emeği bizim için çok değerli. Saray Belediyesi olarak bizler de Çibörek Şenliğimizi geleneksel hale getirerek kadınlarımızın her zaman destekçisi olacağız” ifadelerine yer verdi.
                                             TEŞEKKÜR ETTİ
Taşyasan, konuşmasını şu cümlelerle noktaladı: “Bugün çocuklarımızı da unutmadık. Çocuklarımız da gönüllerince eğlensin, güzel bir gün geçirsin istedik. Büyükyoncalılı hemşehrilerimiz de bizden desteklerini esirgemedi. Çocuklarımıza uçurtmalarını hediye eden Cem Otomotiv Mustafa Algur’a, KS Games Asım Mandacı’ya çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bu duygu ve düşüncelerle birlik ve beraberlik içerisinde nice şenliklerde buluşmak dileğiyle hepinize iyi eğlenceler diliyorum. İyi ki varsınız iyi buradasınız.”
                                           STANTLARI DOLAŞTI
Konuşmaların ardından Taşyasan, stantları dolaşarak emekçi kadınlara kolaylıklar diledi. Şenliğe katılan vatandaşlarla yakından ilgilenen Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan, vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Şenliğe katılan çocuklara Saray Belediyesi tarafından limonata, patlamış mısır ve balon ikram edilirken, Cem Otomotiv ve KS Games tarafından çocuklara uçurtma armağan edildi.

 

 

 

AdminAdmin