Güncel
Giriş Tarihi : 16-02-2023 15:17   Güncelleme : 16-02-2023 15:17

Çerkezköy, yardıma devam ediyor

Çerkezköy, yardıma devam ediyor

Çerkezköy Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremlerde zarar gören vatandaşlar için başlattığı yardım kampanyası kapsamında 6 konteyner evi,  tırlarla Hatay’ın Samandağ ilçesine gönderdi.

Yardım kampanyası kapsamında bugüne kadar 12 tır dolusu acil ihtiyaç malzemesinin deprem bölgesine gönderildiğini kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bunun yanı sıra daha önce 7 adet konteyner ev ile 2 adet çiftli seyyar prefabrik tuvaleti Hatay’ın Defne ilçesine göndermiştik. Dün de 6 konteyner evimizi Hatay’ın Samandağ ilçesine gönderdik. Ayrıca Çerkezköy Belediyesi öz kaynakları ile konteyner evlerde kullanılmak üzere imal edilen sobaları da acil yardım malzemeleri ile birlikte afet bölgesine göndermiş bulunuyoruz” dedi.

“MAĞAZALAR  OLUŞTURDUK”

Depremzede vatandaşlar için başlatılan yardım kampanyasının devam ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Akay, “Vatandaşlarımızdan gelen yardım malzemelerini tırlarla afet bölgesine göndermeye devam ediyoruz. Bir yandan da kentimize gelen depremzede vatandaşlarımız için Atatürk Kültür Merkezi’nde giyim mağazası, 29 Ekim Spor Salonumuzda da mobilya ve beyaz eşya mağazası oluşturduk. Çerkezköylü hemşerilerimizin bizlere ulaştırdığı mobilya, beyaz eşya, kıyafet, battaniye vb. ihtiyaç malzemelerini kentimize gelen depremzede vatandaşlarımızın kaldığı evlere ulaştırıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Akay, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Meydana gelen deprem felaketinin çok büyük olduğuna dikkat çeken Akay, “Bu felakete Çerkezköy’den destek olan tüm hemşerilerime, bu dayanışma ruhunu gösteren tüm vatandaşlarımıza minnet ve şükran duygularımı iletiyorum. Göçük altında kalarak hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza da bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Milletimizin ve ülkemizin başı sağ olsun. İnşallah, bu felaketin yol açtığı tüm yaraları hep birlikte saracağız.”

YARDIM TOPLAMA NOKTALARI

Akay, konu ile alakalı açıklamasını şu cümlelerle noktaladı: “Çerkezköy Belediyesi olarak AFAD koordinatörlüğünde başlattığımız yardım kampanyası kapsamında vatandaşlarımız yardımları 7 farklı toplama noktasına getirebilirler. Yardım toplama noktalarımızdan Çerkezköy Belediyesi Ana Hizmet Binası haftanın 24 saat açık olacaktır. Vatandaşlarımız ayrıca Çerkezköy Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür, Sanat ve Eğitim Merkezi, Kızılpınar Kültür, Sanat ve Eğitim Merkezi, Bağlık Mahalle Evi ve Veliköy Mahalle Evi noktalarına da saat 22:00’a kadar yardımlarını ulaştırabilirler.”

AdminAdmin