Güncel
Giriş Tarihi : 28-02-2024 07:11

Çerkezköy Belediyesi hibe fonu alacak

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaklaşa finanse ettiği ‘İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı’ kapsamında Çerkezköy Belediyesi hibe fonu almaya hak kazandı. ‘All in Green Creation a Climate-Resilient Neighborhood in the Industrial Town’ isimli projenin tanıtım toplantısı Çerkezköy Belediyesi’nde yapıldı.

Çerkezköy Belediyesi hibe fonu alacak

Çerkezköy Belediyesi’nin hibe fonu almaya hak kazandığı ‘All in Green Creation a Climate-Resilient Neighborhood in the Industrial Town’ isimli projenin tanıtım toplantısı yapıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Levent Yıldırım, iklim değişikliğinin günümüzün somut gerçeklerinden biri olduğunu vurgulayarak, “İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğümüz yoğun çaba ve gayret göstererek Belediyemize hibe kazandırmışlardır. Bununla ilgili gerekli çalışmaları yapıp, vatandaşlarımızı bilgilendireceği. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

PROJE KONUSUNDA BİLGİ VERDİ

Levent Yıldırım’ın ardından İklim Değişikliği Başkanlığı’nı temsilen Çevre Yüksek Mühendisi Berna Yiğit, sözleşme makamını temsilen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nden İklim Değişikliği Hibe Koordinatörü ve Çevre Şehircilik Uzmanı Ceren Uncu Ağaçdiken, proje ile ilgili bilgiler verdiler.

FON TUTARININ 229 BİN 865 EURO

Programın son konuşmasını yapan Çerkezköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdür Vekili Mehmet Furkan Tülün, projenin genel çerçevesi, projenin amaçları ve projenin nihai hedefleri hakkında bilgi verdi. Projenin fon sağlayıcılığını Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaklaşa yaptığını kaydeden İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdür Vekili Mehmet Furkan Tülün, yaptıkları projenin aldığı fon tutarının 229 bin 865 Euro olduğunu ifade etti.

AdminAdmin