Güncel
Giriş Tarihi : 14-08-2023 12:04   Güncelleme : 14-08-2023 12:04

Çağlar Bütün güven tazeledi

Çağlar Bütün güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi Kapaklı İlçesi 4. Olağan Kongresi yapıldı. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut Başkan Çağlar Bütün güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

13 Ağustos Pazar Günü, Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen MHP 4. Olağan Kongresine Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, AKP Kapaklı İlçe Başkanı Mecit Çoğal, MHP Tekirdağ İl Başkanı Süleyman Fethi Şirin, Kapaklı Muharip Gaziler Derneği Başkanı İbrahim Çetintaş, Kapaklı Kent Konseyi Başkanı Sevgi Aksoy ve partililer katıldı.

Kongrede konuşan Çağlar Bütün, katılımları nedeniyle salonda bulunanlara teşekkür ederek, “Varlığınızla kongremizin manevi iklimde gerçekleşmesine, birlik ve beraberliğimizin perçinlenmesine vesile oldunuz. Göstermiş olduğunuz teveccüh için bu salonda bulunan herkese teşekkürü bir borç bilirim” diye konuştu.  

“KURUMSAL BİR YAPI KAZANDIRDIK”

Kongrelerin, demokrasinin gereği olduğunu belirten Başkan Bütün, “Bugün burada demokrasi havası içerisinde bir kongre gerçekleştiriyoruz. Görevi aldığımız günden bu yana Kapaklı’da MHP Kapaklı ilçe teşkilatına kurumsal bir yapı kazandırdık. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olmakla beraber her zaman daha fazlasını yapacağımızın bilincindeyiz. Rabbimin bize nasip ettiği bu kutlu sancağı daha ileriye taşımayı ve günü geldiğinde bizden sonraki dava arkadaşlarımıza devredip birlik ve beraberliği duygusunu en üst düzeyde yaşamaya devam edeceğiz. Bugün olduğu gibi Rabbim iki cihanda yüzümüzü yere düşürmesin. Davamızı zaferle taçlandırsın. Fitne ve fesattan muhafaza eylesin” şeklinde konuştu.  

“KABİRLERİ NUR, MAKAMLARI CENNET OLSUN”

Bütün, konuşmasına şöyle devam etti: “Tamda bu gün yine Ağustos ayında namaz kılarken, iftar sofrasında , teravih namazı çıkışında, babasına yardım için dükkana giderken, kızının saçını tararken, şehadet şerbeti içmiş bütün şehitlerimizi, Cennet Mekan Alparslan Türkeş ve Türk Milleti’nin atası Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Allah hepsine gani gani rahmet eylesin. Kabirleri nur, makamları Cennet olsun.”

“BÜYÜK VEFAKARLIKLAR MEVCUT”

MHP’nin 54 Yıllık bir geçmişe sahip olduğunu hatırlatan Bütün, “Bugün kongreden çıkacak sonuçla mukaddes bir davanın sorumluluğu üstlenilecek. MHP’nin 54 yıllık siyasi geçmişinin her bir gününde Türk Milletine ve aziz vatana göstermiş olduğu  çok büyük vefakarlıklar mevcuttur. Bu günlere kolay gelinmemiştir. 54 Yıl içerisinde, emek, mücadele, vefa, çaba, kan ve gözyaşı gibi değerlerin içerisinde yaşayarak ve tek nefes olarak bugünlere gelinmiştir. Cennetmekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in önceki yıllarda ortaya koyduğu ve tarihe mal olmuş muazzam fikirleriyle bugünlere ulaştık. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin siyasi hayatındaki feraseti, cesareti, güvenilirliği, önce ülkem sonra partim ve ben anlayışıyla yol yürüdük. Aynı zamanda 5 Bin yıllık Türk Tarihi göreneği, İslam inancıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihinde oluşabilecek riskleri, tehlikeleri, bu anlayışla yorumlayarak bugünlere gelmiş bulunuyoruz” ifadelerine yer verdi.  

“ELEŞTİRME HAKKINA SAHİP DEĞİLLER”

Bütün, konuşmasını şu ifadelerle noktaladı: “MHP’de hakkı olmayanların, 54 Yıl zarfında dökülen gözyaşı içerisinde bir damlası olmayanların, mücadele içerisinde bir adım atmayanların, dün gidenlerin, bugün gelenlerin hiçbir şekilde bu hareketin aldığı kararları, duruşu ve hareketin neticelerini eleştirme hakkına sahip değildir. Bu vesile ile kongremizin hayırlı olmasını diliyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

YÖNETİM KURULU

Yapılan konuşmalar sonrasında seçime geçildi. Kongreye katılanların tamamının oyunu alan Çağlar Bütün, güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. MHP Kapaklı İlçe Başkanlığı yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluşuyor: Ahmet Karacaoğlu, Canser Yıldırım, Erhan Yalçın, Erol Öztürk, Erol Taş, Hakan Değirmenci, Hayrettin Karamuk, İlhan Turhan, Mehmet Öğütçü, Mesut Dinç, Nusret Güvercin, Ömer Kılıç, Recep Atasoy, Rıfat Kayabaşı, Sercan Ceylan, Şener Sümbül, Tolga Mengübeti ve Sevcan Tuğba Yangır.

AdminAdmin