Güncel
Giriş Tarihi : 05-05-2023 07:44   Güncelleme : 05-05-2023 07:44

Büyükşehir’den fide desteği

Büyükşehir’den fide desteği

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa, Çorlu, Çerkezköy ve Saray ilçelerinde üreticiye domates fidesi dağıtımı yaparak çiftçinin yanında olmaya devam ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında üreticilere toplam 117 bin domates fidesi dağıttı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere domates fidesi dağıttı. Süleymanpaşa, Çorlu, Çerkezköy ve Saray ilçelerinde gerçekleştirilen domates fidesi dağıtımı programında konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonunu oluşturan öğelerin arasında en önemli yeri tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi oluşturmuştur. İlimizde ağırlıklı yetiştiricilik kolları arasında olan tarla bitkisi üretimi ve hayvancılık faaliyetlerinin yanı sıra sebze yetiştiriciliği konusunda da son yıllarda gelişmeler gözlenmektedir. Çiftçilerimizin bu konudaki en önemli ihtiyacı kaliteli, talep gören ve ilimizin iklim ve coğrafi şartlarına uygun fide teminidir” dedi.  

“BEREKETLİ OLMASINI DİLİYORUM”

Albayrak konuşmasının devamında şunları söyledi: “Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, ilimizde ihtiyaca yönelik olarak Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesini hayata geçirdik. Sebze üreticilerinin desteklenmesi ve tüketicinin ihtiyacı olan taze sebze arzının sağlanması amacıyla, Şarköy, Malkara, Hayrabolu, Çorlu, Çerkezköy, Saray ve Süleymanpaşa Ziraat Odaları ile protokol yaparak çeşitli projelerimizi hayata geçirdik. Tarımı gelişmemiş bir ülke dışa her zaman bağımlı yaşamaya mahkumdur. Kendi ihtiyacını doğru belirleyen ve doğru stratejilerle doğru adımlar atanlar her zaman başarıya ulaşacaktır. Bugün burada dağıtımını yaptığımız fidelerin üreticimize hayırlı ve bereketli olmasını, kazançlı bir hasat dönemi geçirmelerini diliyorum.”

KATILIMCILARI BİLGİLENDİRDİ

Programda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Fatih Bakanoğulları’nın proje ile ilgili katılımcıları bilgilendirmesinin ardından Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Süleymanpaşa Ziraat Odası Başkanı İmdat Saygı ve Çorlu Ziraat Odası Başkanı Ali Topuz konuşma yaparak tarıma ve üreticiye verdikleri desteklerden dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve ekibine teşekkür etti.

117 BİN FİDE DAĞITILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sebze Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında gerçekleştirilen ve çok sayıda üreticinin katılım sağladığı fide dağıtımı programında; Süleymanpaşa ilçesinde 67.000 adet sofralık, 4.000 adet salçalık, Çorlu ilçesinde 22.000 adet sofralık, 10.000 adet salçalık, Çerkezköy ilçesinde 4 bin adet sofralık, 1.000 adet salçalık, Saray ilçesinde 7 bin adet sofralık ve 2 bin adet salçalık domates fidesi dağıtılarak üreticilere tarımsal anlamda büyük destek verildi.

AdminAdmin