enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
28,8960
EURO
31,4606
ALTIN
1.923,44
BIST
8.026,27
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ
Az Bulutlu
20°C
Tekirdağ
20°C
Az Bulutlu
Pazar Hafif Yağmurlu
8°C
Pazartesi Çok Bulutlu
12°C
Salı Çok Bulutlu
12°C
Çarşamba Yağmurlu
11°C


Albayrak: “ATAÜRK TÜRKİYE’NİN KALBİDİR”

Albayrak: “ATAÜRK TÜRKİYE’NİN KALBİDİR”
10.09.2017
0
A+
A-

CHP’nin  94. kuruluş yıl dönümü Kapaklı İlçesinde düzenlenen törenle kutlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın da katıldığı kutlama programı, Türk Büyükleri anısına 1 dakikalık saygı duruşu ile başladı. Program  Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile devam etti. CHP Teşkilat çelengi Anıta İlçe Başkanı Kenan Seçkin ve Kadın Kolları Başkanı Meliha Bora tarafından sunuldu.

“TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİRMİŞTİR”

Programın açılış konuşmasını ilçe Başkanı Kenan Seçkin yaptı. CHP’nin kuruluşunun 94. yıl dönümünü kutlamanın guru ve heyecanını yaşadıklarını belirten Başkan Kenan Seçkin, “94’üncü kuruluş yıl dönümünü kutladığımız partimiz, kurulduktan yalnızca 51 gün sonra, Atatürk önderliğinde Cumhuriyeti kurarak, yalnızca Türk toplumunun kaderini değiştirmekle kalmamış, emperyalizmin boyunduruğundaki mazlum halklara bir kurtuluş yolunu  göstermiş ve tarihin akışını değiştirmiştir” dedi.“ÜLKEYE DEMOKRASİYİ ARMAĞAN EDEN PARTİDİR”

Tüm ezilenlere, onurlu ve bağımsız bir yaşamın mümkün olduğunun  kanıtlandığını hatırlatan Kenan Seçkin, “Ama en çok bu ülke insanlarının kaderini değiştirmiştir. Bu topraklar üzerinde yaşayan bütün insanlar, hepimiz o gün Cumhuriyet’in kuruluşu için ellerini kaldıran namuslu insanlara ve Cumhuriyet Halk Partisinin o dönemki kadrolarına çok şey borçluyuz. Cumhuriyet Halk Partisi yalnızca Cumhuriyeti kuran parti değildir, ülkemize demokrasiyi ve bağımsızlığı armağan eden partidir” diye konuştu.

“CHP ONURLU BİR MİRASTIR”

CHP’ nin bu güne kadar bir çok konuda ilkleri başardığını hatırlatan Seçkin, “CHP insanımızı  ikinci dünya savaşının dehşetinden koruyan partidir. CHP, işçilerimize çağdaş haklarını veren partidir. CHP, karanlığa karşı aydınlığın direnişidir. CHP’nin  kuruluş günlerinin devrimci ruhuna inanmak ve bunun gereğini bugün de yerine getirmek bizler için bir borç olduğu kadar onurlu ve taşıması güç bir mirastır aynı zamanda” ifadelerine yer verdi.

“CHP BİRLİK VE BARIŞ İÇİN TEK ŞANS”

Cumhuriyet Halk Partililerin  bu topraklarda yaşayan her bir insan için eşitlik demek zorunda olduğuna dikkat çeken Seçkin, konuşmasını şöyle tamamladı. “Bizler toplumsal barış demek zorundayız. Laiklik demek zorundayız. Demokrasi demek zorundayız. Bizim misyonumuz eşit haklara sahip, onurlu insanların yaşadığı bir Türkiye yaratmaktır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin demokrasi için, birlik için, barış için tek şans olduğunu vurguluyor, partimizin kuruluş yıl dönümünü kutluyor, hepinize saygılar sunuyorum”

“CHP İLE MUTLU GÜNLER GÖRECEĞİZ”

Program Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın konuşması ile devam etti. Konuşmasında Türkiye’nin her zamankinden daha fazla CHP’ye ihtiyacı olduğunu kaydeden Kadir Albayrak, “Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluşunun 94. yıl dönümünde, böylesine güzel bir günde sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi mensubu olmak hakikaten güzel bir şey. Çünkü CHP bu ülkenin temel taşıdır. Özellikle son 15 yıldır Türkiye’de tek başına iktidar olan ve bu iktidarın yaptığı  işler sonucunda siyaset tıkanmıştır ve bunun tek çözüm yolu da CHP’dir. Türkiye’nin bu gün her zamankinden daha fazla CHP’ye ihtiyacı vardır. İnanıyorum ki bu dönem 30 Mart 2019’da hem yerelde hem de genelde CHP iktidarıyla mutlu günler başlayacaktır.

“11 İLÇE BAŞKANIMIZ MÜTEMADİYEN ÇALIŞIYOR”

11 İlçe başkanının mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Başkan Albayrak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bir konunun daha altını çizmek istiyorum. 30 Mart 2014 Tekirdağ’ın  büyükşehrin oluşum tarihidir. Dolayısıyla da  11 yeni ilçenin oluşumu. Kapaklı’da bunlardan biridir. Halkımız 11 ilçede de yerel yönetimlerin başına Sosyal Demokrat başkanları getirmiştir. Onların başına da Kadir Albayrak’ı seçti. Bu 12 arkadaş 1278 gündür yani 3,5 senedir bütün gücü ile mesai saati demeden çalışmaya devam ediyorlar. Kalan zamanda da aynı tempoyla devam edeceklerine inanmanızı istiyorum. Şu güzel bir başlangıçtır ki Büyükşehrin oluşumu 12 tane sosyal demokrat belediye başkanına nasip olmuştur. Ve gelecek seçimler bu 12 sosyal demokrat Belediye Başkanını Büyükşehrin oluşumda koydukları temel nedenlerle bu temel nedenlerin ana sebebi olan sosyal demokrat düşünce  ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda  ebediyen bu mutluluğu duyacaklarını şimdiden kutlayabiliriz”

“AKP YAPSIN DA GÖRELİM”

Demokratik kuralların AKP’de kale alınmadığına dikkat çeken Albayrak, “Yerel bir gazetede AKP’nin 11 ilçede teşkilat başkanlarını belirlediğini okudum. Kongre tarihleri de belirlenmiş. İlçe başkanları belliyse o zaman  neden kongre yapıyorsunuz? İşte bu AKP’nin  demokrasi anlayışı. CHP’ye gelelim. Merkez ilçede 2 arkadaşımız var. Gelip müracaatlarını birlikte yaptılar sonra birlik beraberlik mesajı verdiler ama yarışa devam dediler. Eğer AKP kendine güveniyorsa gelsin Kapaklı’da üç ya da iki adayla seçim yapsın. İşte CHP, işte AKP”

“ALTI ESAS  VAZGEÇİLMEZLERİMİZDİR”

94 yıl evvel ebedi önder Mustafa Kemal tarafından bir meşale yakıldığını sözlerine ekleyen Albayrak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Atatürk tarafından CHP’ nin ilkelerini 6 esasla belirlemiştir. Bunlar, Cumhuriyetçilik, Devletçilik, Laiklik, Halkçılık, Milliyetçilik ve Devrimciliktir. Altı ideali kapsamaktadır. Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu bu kurallar ülkemizin koruyucusu olup, millet ve devletimizin vazgeçilmezleridir. Mustafa Kemal Atatürk Türkiye’nin kalbidir. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacak ve Mustafa Kemal Atatürk’te sonsuza kadar önderimiz olarak kalacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle partimizin kuruluşunun 94. yılını kutluyor, 2019 yerel ve genel seçimlerinde CHP iktidarında buluşmak üzere sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

“CUMHURİYET YOKLUKLAR İÇERİSİNDE KURULDU”

Çelenk sunumu sonrasında ilçe  teşkilat binasında CHP’nin 94 kuruluş yıl dönümü nedeniyle pasta kesildi. Programa daha sonradan katılan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı yaptığı konuşmada, CHP’ kurulmasıyla birlikte Türkiye’nin teknoloji ile tanıştığını belirterek, “1940 yıllarda CHP tabi ki iktidarda idi. Ama o günkü tarihlerde sizlerde çok iyi biliyorsunuz ki teknolojiyi  Türkiye’ye başta Atatürk ve CHP’nin genel başkanlığını üstlenen İsmet İnönü  getirmiş daha sonra da yaptıkları hizmetlerle Türkiye’nin kalkınmasını sağlamışlardır.  Köy enstitülerinden tutun, uçak üretimine kadar milli değerleri yüksek olan teknolojik yenilikleri Türkiye’ye enjekte etmişlerdir. Sanayinin  her alanında ülkemize yenilikler transfer etmişlerdi. İstiklal mücadelesini sürdürürken bile o günün teknoloji harikası olan biçer döverlerle  insanımız tanıştırmış, ülkenin kalkınmasını ideal haline getirmişlerdir.  O günler öyle günlük gülistanlık değildi. O zamanlarda insanımızın kuru ekmeğe ihtiyacı vardı. İşte Cumhuriyet bu yokluklar içerisinde kuruldu. Cumhuriyet kurulduktan sonra da teknoloji en seri şekilde ülkemize transfer edilmiştir” ifadelerini kullandı.

“BU DEĞERLERİN AKTARILMASINDAN SORUMLUYUZ”

1950 li yıllardan sonra Türkiye’ye hizmet açısından değil de din penceresinden bakıldığını söyleyen Başkan Mandalı, konuşmasını şöyle noktaladı: “1950’den sonra CHP hiçbir zaman tek başına iktidara gelmedi. Zaman zaman koalisyonların içerisinde oldu ama etkili bir şekilde Türkiye’yi tek başına yönetmemiştir.  Bu nedenledir ki CHP hem Cumhuriyet değerlerini hem de Atatürk ilke ve inkılaplarını muhafaza etmeye çalışmıştır. Hem yol gösteren hem de muhafaza eden konumunda olmuştur. Yani muhalefet  yaparken, Türkiye’nin Milli değerlerinin yaşaması için azami bir gayretin içerisinde olmuştur. Böyle bir  partiyi yaşatmak ve bundan sonra bu bayrağı devralacak değerli kardeşlerimize de emin adımlarla yürümeleri için biz yöneticilere görev ve sorumluluklar düşmektedir. CHP Türkiye için bir değerdir ve bizler hep birlikte bu değerin en güzel bir şekilde gelecek nesillere aktarılmasından sorumluyuz”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.